Published On: 24 Korrik, 2016
Bota |

Sulmuesi në Reutlingen të Stuttgartit ishte azilkërkues nga Siria! (Foto)

Vijnë detajet e para nga policia e Reutlingenit në afërsi të Stuttgartit. Siç bëhet e ditur, dorasi që me hanxhar la të vdekur gruan me të cilën paraprakisht u grind të dielen në ora 16:32 në mes të qytezës në fjalë, ishte azilkërkues 21 vjeçar nga Siria.

 Policia ka bërë të ditur që ngjarja ka ndodhur pas grindjes që ai pati kurse mëpas ka sulmuar edhe kalimtar rasti.

Policia pokështu ka bërë të ditur që dorasi ishte i vetëm në veprim dhe se ishte i njohur edhe më parë si problematik për organet policore. /Gazeta Blic/

 

napadacmacetanjemacka_twitter

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...