Published On: 24 Korrik, 2016

Sulmuesi i Mynihut ishte pacient i psikiatrisë

Autoritetet gjermane kanë thënë se personi qe dyshohet se e kreu sulmin e 22 korrikut në Mynih, ku u vranë nëntë persona, mes tyre edhe tre shqiptarë, vitin e kaluar ka qenë për dy muaj pacient në spital psikiatrik si pasojë e depresionit.

Thomas Steinkraus-Koch, zëdhënës i Prokurorisë së Mynihut ka thënë sot para gazetarëve se 18 vjeçari gjerman me origjinë nga Irani “është trajtuar në vitin 2015”.

Sulmuesi i dyshuar është identifikuar si Ali Sonboly, i lindur dhe rritur në Mynih, por me prejardhje familjare nga Irani. Policia ka thënë se ai është gjetur i vdekur 1 kilometër larg vendit ku e ka nisur sulmin, ndërsa mundësitë më të mëdha janë që ai ka bërë vetvrasje.

Steinkraus-Koch thotë se ai ka vuajtur nga “frika e kontaktit me të tjerët” dhe forma të tjera të depresionit.

Shefi i policisë së landit të Bavarisë, Robert Heimberg ka thënë sot se i dyshuari e ka planifikuar sulmin e 22 korrikut për një vit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...