Published On: 27 Shkurt, 2016

Sulmohet Todor Petrov në gurthemelin e Kryqit në Maqedoni

  • Pas mbarimit të ceremonisë së vendosjes së gurthemelit të Kryqit në Butel të Maqedonisë, nga persona deri tani të panjohur është sulmuar kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas (KBM), Todor Petrov, i cili është donatori dhe nismëtari i vendosjes së kryqit.

Ministria e Brendshme e Maqedonisë, e ka konfirmuar incidentin, por nuk kanë dhënë detaje më shumë.

Petrov, pas incidentit është dërguar në qendrën Klinike në Shkup, ku i janë bërë të gjitha analizat e nevojshme për shkallën e plagëve të marra.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...