Published On: 27 Shkurt, 2016

Sulmohet selia e LDK-së në Prishtinë (FOTO)

Vetëm para pakë minutash janë sulmuar zyret e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Burime nga vendi i ngjarjes i kanë thënë portalit Infokusi se zyret qëndrore të LDK-së te Qafa në Prishtinë janë sulmuar nga disa përsona tash për tash të panjohur.

“Janë thyer xhamat dhe janë dëmtuar dyert e zyreve të LDK-se. Në këto moment sapo ka arritu Policia e Kosovës por ende nuk ka asnjë informacion se kush mundë të jenë sulmuesit, por ajo që shihet deri më tani është se xhamat e zyreve janë thyer me gurë dhe mjete të forta”, ka thënë ky burim për portalin Infokusi.

Kjo është foto ku shihet se kanë arritur Policia e Kosovës, por nuk po lejojnë që të ofrohen me afër ka thënë ky burim.

Ky sulm ndaj selisë së LDK-së ka mundur të vijë si rezultat i revoltës së simpatizantëve të kësaj partie të cilët janë irrituar me mbështetjen që i dhanë deputetët e sajë zgjedhjes së Hashim Thaçit President i Republikës së Kosovës./Infokusi.com/

12767364_829658787166438_437940576_n

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Skender thotë:

    Nese jan njerz te ldk-s hallall ju qoft

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...