Published On: 17 Shtator, 2016

Sulmohet rëndë Merkel: “Politikane e keqe sepse nuk ka fëmijë”

Udhëheqësja e partisë së anti-emigrantëve  “Alternativa për partinë Gjermaninë”, Frauke Petry, ka ndërmarrë një sulm personal mbi kancelaren gjermane Angela Merkel, duke pretenduar se ajo është një politikane e keqe, sepse nuk ka fëmijë.

Petry ka fajësuar mungesën e fëmijëve për dështimet politike të kancelares. “Unë kam katër fëmijë dhe Merkel nuk ka asnjë – tha Petry në një intervistë për të përditshmen gjermane  “Stern” – Fëmijët i ndihmojnë njerëzit të shohin përtej jetës së tyre dhe kjo është pikërisht ajo që Merkel nuk po  bën – shtoi ajo, duke nënkuptuar se kancelarja po ndjek politika sikur të mos kishte të nesërme.

Merkel nuk ka fëmijët të sajët, edhe pse burri i saj i dytë, profesor i kimisë Joachim Sauer, ka dy fëmijë. Në vitin 2005, Merkel herë tha se ajo nuk të pendohej mbi këtë fakt dhe se “thjesht kështu ka ndodhur.

“Është mungesa e fëmijëve ajo që duhet fajësuar për politikën e keqe të Merkelit. Nënat janë politikanët më të mira- argumenton Petry.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...