Published On: 12 Janar, 2016

Sulmohet me molotov shtëpia e një polici shqiptar në veri të Mitrovicës

Persona të panjohur kanë sulmuar mbrëmë pas mesnatës me koktej molotovi shtëpinë e policit Ramadan Mustafiq, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.

Sipas këtyre burimeve, molotovi është hedhur në verandën e shtëpisë së policit, e cila gjendet në ‘Lagjen e boshnjakëve’ në veri të Mitrovicës.

Shefi i operativës së policisë për rajonin e veriut, Zhelko Bojiq, ka konfirmuar ngjarjen për KosovaPress, duke thënë se ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 01:15 pas mesnate.

Sipas tij, është sulmuar shtëpia e një polici të entitetit boshnjak, ndërsa nuk ka të lënduar në njerëz.

“Policia dhe njësitë tjera përkatëse kanë reaguar menjëherë në vendngjarje dhe janë duke punuar intensivisht në zbardhjen e plotë të rastit”, ka thënë Bojiq./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...