Published On: 6 Maj, 2016
Bota |

Sulmohet me armë zjarri gazetari Can Dundar

Një sulmues i panjohur ka sulmuar redaktorin e gazetës “Cumhuriet” Can Dundar para gjykatës.

Sulmuesi i panjohur ka shtënë me tre plumba në drejtim të gazetarit, i kanë thënë dëshmitarët “Reutersit”, duke shtuar se Dundar ka qenë i paarmatosur dhe nuk ka të lënduar në këtë incident.

 Raportohet se një gazetar, i cili ka qenë duke përcjellë gjykimin e Dundarit është lënduar.

“Cumhuriet” ka publikuar raporte me anë së cilave është thënë se Qeveria turke ka tentuar që të dërgojë armë islamikëve në Siri.

Dundar dhe kolegu i tij Erdem Gul akuzohen për grushtet në maj të vitit 2015.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...