Published On: 27 Prill, 2017

Ziadin Sela në gjendje shumë rëndë, po lufton me jetën?

I plotësuar –

Siç thuhet deri më tani Ziadin Sela është sulmuar shumë rëndë. Dhuna brenda Kuvendit ka ndodhur pasi hyn protestuesit, të cilët kanë sulmuar deputetët e koalicionit me sende të forta duke lënduar edhe Oliver Spasovskin, liderin e LSDM-së Zoran Zaev, ku edhe dolën pamjet i cili ishte i mbuluar me gjak.

 

//////////////

Të plagosur kanë mbetur edhe Radmilla Shekerinska dhe Damian Mançevski dhe një tjetër deputet nga LSDM si dhe gazetarët. Jozyrtarisht mësohet se edhe Ziadin Sela është sulmuar nga protestuesit e VMRO-së.

I lënduar pas përleshjes mes deputetëve dhe protestuesve është edhe lideri i LR PDSH-së, Ziadin Sela, njofton Televizioni24, përcjell agjencia INA.

Përpos tij i lënduar është edhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, Damjan Mançevski.

 

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...