Published On: 21 Gusht, 2016
Bota |

Sulmi terrorist në Turqi: 50 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Një shpërthim vetëvrasës ka ndodhur në Turqi të shtunën mbrëma dhe të paktën 50 persona janë vrarë, dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur.

Sipas Reuters, një kamikaz ka hedhur vetën në erë në një dasmë në Gaziantep, qytet ky i cili ndodhet në kufi me Sirinë.

Guvernatori i qytetit Gaziantep, Ali Yerlikaya, e ka cilësuar ngjarjen si “sulm terrorist”.

Deri më tani, askush nuk e ka marrë përsipër këtë sulm.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...