Published On: 23 Mars, 2016
Bota |

Sulmet në Bruksel, zyrtarët amerikanë kritikojnë organet e sigurisë së Belgjikës

  • Zyrtarë amerikanë kundër terrorizmit janë të frustruar dhe zemëruar me pamundësinë e Belgjikës për të luftuar qelizat terroriste të ISIS’it që me sukses realizuan sulme vdekjeprurëse në kryeqytetin e Europës.

Nga shpërthimet në Bruksel mbetën të paktën 30 të vdekur dhe mbi 230 të lënduar, pavarësisht vërejtjeve të Washingtonit, për mundësinë e sulmeve.

Një zyrtar i lartë i inteligjencës së SHBA, i ka krahasuar forcat e sigurisë së Belgjikës me ‘fëmijët’, transmeton The Daily Beast.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...