Published On: 15 Janar, 2016

Sulm terrorist në hotelin e OKB-së, xhihadistë të maskuar marrin peng disa persona

Disa persona të armatosur kanë sulmuar një hotel në perëndim të kryeqytetin Burkina Faso në Afrikën perëndimore.

Dëshmimtarët okuklarë thanë për mediat vendase se dy makina të mbushura me eksploziv shpërthyen jashtë hotelit Splendid në orën lokale 19:30.

Autoritetet kanë konfirmuar se njerëz të maskuar më pas kanë hyrë me forcë në hoteli ‘Splendid’ e cila zakonisht përdoret nga stafi i OKB-së dhe nga turistë perëndimorë.

Gjithashtu dëshmitarët raportojnë se ka pasur të shtëna armësh ndërsa ende nuk dihet sa persona kishte brenda ky hotel.

Ende nuk ka ndonjë raportim për viktima.

12552635_978964438846681_7804284381467168881_n  12573119_978964415513350_8284226171001255723_n1528526_978964402180018_6369040908303512367_n

_87741829_burkinafaso_464_30102014
56995b93c36188425a8b45d3

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...