Published On: 15 Korrik, 2016

Sulm terrorist në Francë, 80 të vdekur dhe 50 të plagosur (Foto)

Stunned survivors stood just feet away from from the bodies of five people who were run over next to HiBeach in Nice, pictured Rescue workers help an injured woman to an ambulance on July 15.

Televizioni francez Itele ka cituar një burim të paemëruar nga policia i cili ka thënë se në tragjedinë e Nice kanë vdekur 80 persona.

Lajmin për këtë e ka dhënë kryetari i Nice, Christian Estrosi.

Sipas këtij burimi ende nuk mund të konstatohet se a është ky apo jo ndonjë sulm terrorist.

Raportohet se ka pasur të shtëna mes policisë dhe drejtuesit të kamionit, që sipas medieve lokale është vrarë.

Një kamion me shpejtësi ka hyrë në turmën e qytetarëve që po festonin për Ditën Kombëtare të Francës duke lënë dhjetëra të vdekur e qindra të lënduar.

Sipas i-Tele TV, prokurori ka njoftuar se ka shkuar në 80 numri i të vdekurve.

Më poshtë mund të shihni fotografi nga ngjarja dhe video, të cilat janë me pamje të rënda.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...