Published On: 10 Maj, 2016
Bota |

Sulm me bombë në Turqi: Tre persona të vrarë dhe 22 të plagosur

  • Të paktën tre persona janë raportuar të vdekur dhe 22 të tjerë mbeten të plagosur pasi një makinë bombë shpërtheu në qytetin Dijarkabir në Turqi. Qytet ky i kontrolluar nga kurdët, i cili gjendet në juglindje të Turqisë.

Shpërthimi ka ndodhur në qendrën të qytetit, në afërsi të një automjeti të policisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...