Published On: 16 Mars, 2016
Bota |

Sulm me bombë, 15 të vdekur në Pakistan

Pas shpërthimit të një bombe në Pakistan, të paktën 15 persona kanë mbetur të vdekur dhe rreth 30 të tjerë janë lënduar, shkruan The Guardian, transmeton parrotlla.

Njësitet policore kanë thënë që bomba ka qenë e vendosur në një autobus, në të cilin gjendeshin punonjës të Qeverisë, dhe shpërtheu afër Sunehri Masjid në qytetin Peshëar.

Kryeministri pakistanez ka dënuar sulmin, i cili theksoi se akte të tilla frikacake nuk do të frenojnë qëllimin e vendit të tij në  ç’rrënjosjen e terrorizmit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...