Published On: 7 Janar, 2016

Sulm i ri terrorist: Shpërthimi i një kamioni me eksploziv vret të paktën 50 persona (Foto)

  • Në sulmin që ka ndodhur sot në Zliten në Libi, në mesin e të vdekurve raportohet të ketë edhe civil.

Një kamion i ngarkuar me eksploziv u përplas në një qendër trajnimi ushtarak në qytetin libian Zliten. Sipas dëshmitarëve, të paktën 50 persona u vranë.

Raportohet se në mesin e të vrarëve ka edhe civilë, ndërsa të plagosurit e shumtë janë dërguar në spitalin e qytetit më të afërt.

Deri më tani asnjë nga grupet terroriste nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Shpërthimi ndodhi rreth orës tetë në mëngjes sipas kohës lokale, dhe në kampin e policisë ndodheshin rreth 400 rekrutë. /lajmi.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...