Published On: 13 Qershor, 2016

Suedia ia del të barazojë me Republikën e Irlandës – Video

Suedia ia doli të barazojë në një ndeshje nga më të bukurat dhe më të rrezikshmet e këtij kampionati europian. Barazimi u arrit pas një pasimi të rrezikshëm të Ibrahimoviçit, kur njëri nga mbrojtësit në huti e sipër goditi topin me kokë dhe e dërgoi në rrjetën e zbrazët.
Irlanda pat kaluar në epërsi, një me zero ndaj Suedisë, në minutën e tretë të pjesës së dytë me golin e bukur të Hoolahan.
Ishte një lojë shumë dinamike, e barazpeshuar, me shumë vrapime dhe pasime, dhe goditje të rrezikshme, dy nga të cilat përfunduan në rrjetat reciproke. SHQIPTARI.EU

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...