Published On: 13 Qershor, 2016

Suedi – Republika e Irlandës, pjesa e parë mbyllet zero me zero – Foto

Ishte një pjesëlojë shumë dinamike, e barazpeshuar, me shumë vrapime dhe pasime, por pa gola. As gjiganti Ibrahimoviç nuk arriti të vendosë dallimin, përkundrazi pak para mbylljes së pjesës së parë irlandezët tronditën tifozët suedez, kur goditën shtyllën horizontale dhe duke ngritur në këmbë të gjithë tifozët irlandez. Por, fati nuk ishte në anën e tyre.
Mbetet të shihet se si do të zhvilloohet pjesëloja e dytë dhe me çfarë dinamizmi do të përshkohet. SHQIPTARI.EU

 

  • Republika Irelandes u paraqit me: Randolph, Coleman, Brady, Clark, O’Shea, Whelan, McCarthy, Hendrick, Hoolahan, Walters, Long
  • Zëvendësues: Westwood, Keogh, McGeady, Keane, McClean, Duffy, Christie, Ward, Meyler, Murphy, Quinn, Given 
  • Suedia u paraqit me: Isaksson, Lustig, M Olsson, Granqvist, Lindelof, S Larsson, Lewicki, Kallstrom, Forsberg, Berg, Ibrahimovic
  • Zëvendësues: Olsen, Johansson, Ekdal, Jansson, Hiljemark, Wernbloom, Augustinsson, Kujovic, Guidetti, Durmaz, Zengin, Carlgren

Gruaja e Robi Kinit

Martin O’Neill

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...