Published On: 7 Janar, 2016

Suarez u kërkon duel lojtarëve të Espanyolit, rrezikon dënim të madh

Luis Suarez i është kthyer zanatit të vjetër.

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez i është kthyer zanatit të vjetër, përleshjes me lojtarët kundërshtarë, në këtë rast me të Espanyolit.

Suarez ishte shumë i mllefosur me futbollistët e Espanyolit, pas fitores 4:1 në Copa del Rey dhe kjo konfirmohet edhe nga gjyqtari i takimit, Martinez Munuera.

“Pas ndeshjes në tunel të stadiumit, lojtari me numë 9 i Barcelonës, Luis Suarez u kërkonte lojtarëve të Espanyolit të vinin dhe të konfrontoheshin me të. Ejani humbës, ejani. Ai kështu ka provokuar përleshje në mes të futbollistëve të dy skuadrave dhe kjo është ndaluar vetëm nga sigurimi që ishin prezent dhe stafi i të dy skuadrave”, thuhet në raportin e trajnerit Munuera.

Kujtojmë se Suarez mund të dënohet për veprim të tillë dhe mund të mungoj në ndeshjen e kthimit dhe ky dënim nuk do të ishte i pari për Suarezin, i cili një vit më parë ishte dënuar me 4 muaj mos lojë, për shkak të kafshimit që i kishte bërë Georgio Chiellinit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...