Published On: 12 Maj, 2016

Suarez: Pichichi pa La Ligan nuk ka asnjë vlerë

  • Luis Suarez ka thënë se Pichichi uk ka asnjë vlerë pa titullin e La Ligas.

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez po prinë në garë për sulmuesin më të mirë të La Ligas këtë edicion, duke lënë mbrapa Cristiano Ronaldon.

Suarez këtë edicion në 34 ndeshje ka shënuar 37 gola, por kjo ka pak rëndësi për të pa titullin e La Ligas.

“Gjesti i Messit për gjuajtjen e penalltive është zemërgjerë. Jo vetëm ai, por edhe ai i Neymarit, Iniestas dhe krejt skuadrës. Por, Pichichi pa titullin kampion nuk vlen për asgjë”, tha Suarez gjatë një konference për media.

Ai po ashtu foli edhe për Topin e Artë, ku insistoi se për të nuk ka asnjë rëndësi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...