Published On: 23 Shkurt, 2016

Suarez beson se Klopp mund ta rikthejë Liverpoolin në Ligën e Kampionëve

  • Luis Suarez beson se Jurgen Klopp mund ta rikthej Liverpoolin përsëri në Ligën e Kampionëve, garë të cilën e kanë fituar pesë herë.

Një nga sulmuesit më në formë në botë ishte larguar nga Liverpooli në verën e vitit 2014 për t’u bashkuar me Barcelonën për 75 milionë funta, transmeton Koha.net.

“Gjithmonë do ta shikoj Liverpoolin dhe rezultatet e tij. Ata do të jenë gjithmonë një klub i veçantë për mua. Do të doja që ta shihja rikthimin e tyre në Ligën e Kampionëve. Kanë një trajner të ri tani, që ka një përvojë të madhe në Evropë dhe jam i sigurt se do të jenë së shpejti në këtë garë. Ky është vendi që i përket ky klub i veçantë”, ka thënë Suarez, raporton Liverpool Echo.

Suarez ka qenë në një formë të jashtëzakonshme në këtë sezon për Barcelonën, duke shënuar 41 gola në 37 paraqitje në të gjitha garat. Ndërsa sonte ai rikthehet në Angli për t’u përballur me Arsenalin në kuadër të Ligës së Kampionëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...