Published On: 17 Janar, 2016

“Sturridget është duke i kaluar koha te Liverpooli”

  • Ish-futbollisti i Liverpoolit, Didi Hammann ka thënë se Daniel Sturridget është duke i kaluar koha te Liverpooli për të treguar vlerat e tij të vërteta.

Sulmuesi anglez që nga transferimi i tij nga skuadra e Chelseat është përballur me lëndime të njëpasnjëshme, problem që nuk e ka lejuar ta ndihmojë skuadrën e tij, transmeton Koha.net.

Dhë nëse 26 vjeçari nuk arrin të këndellet nga lëndimet, Hammann ka thënë se Kloppi do të detyrohet ta shesë në fund të sezonit, raporton Mirror.

“Koha është duke i shkuar Daniel Sturridget që të tregojë se ai është sulmuesi që do ta udhëheqë Liverpoolin në të ardhmen. Nuk ka asnjë dyshim për kualitetet e tij, por më kujtohet se edhe kur isha te City kishte shqetësime edhe atje për lëndimet e tij”, ka thënë Hammann.

Ish-mesfushori gjerman më tutje ka thënë se Klopp nuk do të mendojë dy herë për largimin e tij nëse nuk përmirësohet shëndeti i sulmuesit.

“Kloppi ka nevojë për një sulmues në të cilin mund të llogaritë. Jo vetëm kaq, ai pret që çdo lojtarë të jetë në më të mirën e tij fizikisht. Ka dyshime nëse Sturridge mund të përballet me aspektin fizik të stilit që Kloppi aplikon. Dhe nëse Sturridge nuk mundet, dhe vazhdojnë problemet me fitnesin, mendoj se Klopp nuk do të mendojë dy herë që të sjell një sulmues tjetër. Këto janë gjashtë muaj të mëdha për Sturridgen, ai duhet të shërohet, të luaj rregullisht dhe të shënojë gola”, është shprehur Hammann.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...