Published On: 26 Mars, 2016

‘Stupcat’ humbën përballë Krishtit

 

Kimete Berisha 

Krishti nesër ka nevojë për heshtjen tonë.
Prandaj, ‘ringjallja’ e tij, u bë pengesë për mbajtjen e protestës.

Anipse, ai ringjallet pasnesër, por s’i dihet atij, papritur mund të ringjallet e të na gjej, ashtu siç na ka lënë, në rrugë.

Nëse do të mbahej protesta në çastet kur ‘Krishti ngritet nga varri’, atëherë do të ekzistonte rreziku që opozita ta frikësonte Krishtin me veprimet e saj ‘romake”, dhe pa padashje ta dekurajonte Krishtin dhe ta kthente mbrapa në varr.

Shumë protestues që i kanë bërë gati ‘stupcat’ për t’u shfryer nesër në protestën e opozitës, janë tërbuar. Nuk e kanë të qartë çfarë ndodhi papritur! Ata kërkojnë sqarime.

Pse? Pse, po e pyesin Visar Imerin (ndërkohë që po e shajnë sa po munden).
‘Pse na keni ftuar të protestojmë për Ditën e Pavarësisë së Kosovës dhe për 28 Nëntor, ndërsa për shkak të pashkëve po e anuloni protestën’.

Pra, protestuesit nuk po e kuptojnë, dhe Visari nuk ua shpjegon dot rolin e Krishtit në këtë muhabet.

Ata kujtojnë se Krishti do të duhej të ishte pak më i vogël (për nga rëndësia) se Pavarësia e Kosovës dhe se festa e flamurit.

Prandaj, nuk është lajm anulimi i protestës së opozitës, lajm është arsyeja për anulimin e protestës.

Megjithatë, një aktivist i VV, sipas burimeve të mia brenda familjes së tij, momentalisht është duke zier vezë të pashkëve në banesën e tij, dhe për çdo rast, po i ngjyros ato bukur, si Newborn-in.

P.S. Anulimi i protestës për shkak të pashkëve përnjëmend ishte gjetje e bukur, aq e bukur, sa, askush nuk diti ta lexoj!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...