Published On: 12 Shtator, 2017

Stuhia goditi mbrëmë edhe Kosovën, ja dëmet që la pas (Video, Foto)

Shi i madh dhe erëra të forta ka pasur dje pothuajse në tërë vendin.

Kjo ka shkaktuar dëme në shumë fshatra të qyteteve.

Në Petrovë të Prizrenit, moti kishte shkaktuar rënien e një shtyllë elektrike në mes të rrugës duke e bllokuar atë.

Sipas një lexuesi të “Indeksonline”, kjo ka ndodhur dje pasdite kur edhe kishin nisur reshjet dhe erërat.

 

Një stuhi pak më e lehtë se ajo e SHBA-ve ka goditur mbrëmë disa vende të Kosovës

Reshjet e shiut të shoqëruara me erëra të forta kanë sjellur dëme materiale në disa vende. Stuhi pak sa më e fortë duket të ketë qenë në komunën e Podujevës.
Shiu i rrëmbyeshëm dhe erërat e forta në këtë komunë ngjasonin pothuajse me uraganin “Irma”.

Deri më tani përpos dëmeve materiale nuk është raportuar për ndonjë të lënduar.

 

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...