Published On: 23 Gusht, 2016

Studimi: Donald Trump, psikopat më i madh se Hitleri

Kanditati i republikanëve për president të SHBA-ve, Donald Trump, ka më shumë tipare të psikopatit se Adolf Hitler, sipas një studimi të ri, shkruan The Independent.

Duke përdorur një vegël standarde, Dr. Kevin Dutton i Universitetit të Oksfordit listoi kandidatët për president dhe një varg figurash historike.

Trump listohet i 171, që arrin dy pikë më shumë se Adolf Hitleri, pasi ekspertët dhanë sugjerimet e tyre në reagimet e individëve pas pyetjeve të shumta, transmeton KosovaPress.

Sadda Hussein kryesonte listën, me 189 pikë, përderisa kandidatja për presidente, Hillary Clinton arriti 152 pikë, duke e vendosur atë në krye të 20 përqindëshit.

Metoda, e njohur si Lista e Rishikimit të Personaliteteve Psikopate (PPI-R), shënon kandidatët në bazë të tetë tipareve, duke përfshirë guxim, imunitetin e stresit dhe gjakftohtësinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...