Published On: 27 Mars, 2016

Studimi: 6 tiparet fizike të femrave të cilave meshkujt nuk mund t’u rezistojnë

Një studim i ri ka zbuluar veçoritë kryesore të femrave, pas të cilave ‘çmenden’ meshkujt.

Sipas një studimi të ‘Business Insider’, meshkujt janë krijuar për të shikuar për veçoritë kryesore te femrat.

Ky studim më tej shton se këto tipare i bëjnë femrat më atraktikve për shkak se ato janë të ndërlidhura me shëndetin e mirë dhe fertilitetin, gjë që eksiton meshkujt, transmeton Gazeta Blic.

Këto janë 6 tiparet kryesore të femrave të cilat meshkujt nuk mund t’u rezistojnë, sipas hulumtimit:

1. Beli i gjerë në krahasim me ijet

Beli i gjerë është shumë i kënaqshëm. Beli dhe ijet janë të ndërlidhura me lindjen e fëmijve, gjë që i bën meshkujt të mendojnë se ai bel është i duhur për fëmijën e tyre.

2. Zëri i lartë

Sipas studimit, zëri i lartë është shenjë e feminitetit dhe rinisë, të dy këto tipare atraktive për meshkujt.

3. Flokët e shëndetshme

Flokët e plotë, të gjatë dhe plotë shkëlqim janë tejet atraktiv. Përsëri, edhe kjo është shenjë e shëndetit dhe fertilitetit.

4. Buzëqeshjet

Natyrisht se njerëzit e buzëqeshur dhe të lumtur janë njerëz atraktiv dhe të bukur. Por, shkenca poashtu ka zbuluar se sa më të bardhë dhëmbët aq më mirë, transmeton Gazeta Blic.

5. Sa më pak grim dhe kozmetikë

Ndoshta mendoni se errësimi i syve dhe buzët e trasha do të ju bëjnë më të bukur, por mesa duket jo, pasi që dukja natyrale është më atraktive për meshkujt. Sipas studimit, meshkujt preferojnë femrat të cilat përdorin 40% më pak kozmetikën.

6. Veshja me ngjyrë të kuqe

Ka një arsye pse ngjyra e kuqe ndërlidhet me epshin për seks. Shkenctarët kan zbuluar se ngjyra e kuqe e rrit tërheqjen dhe joshjen, poashtu edhe ngacmimin. Këshillë e rëndësishme: Vishuni me ngjyrë të kuqe para se të dilni në takim. /Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...