Published On: 13 Qershor, 2016
Bota |

Studentja me mbishkrimin e Profetit Muhamed nuk ishte vajza e presidentit Obama (Foto)

Një studente me një citim të Profetit Muhamed në ditën e diplomimit tësaj mori një përqafim nga gruaja e parë Michelle Obama, por kjo studente nuk ishte një nga vajzat Obama.

Në internet është publikuar një fotografi e cila shfaqë Michelle Obaman duke përqafuar një studente e cila ka një citim të Profetit Muhamed në kapelen e saj, transmeton Gazeta Blic.

 Në kapelen e studentes shkruhej “Një baba nuk mund t’i dhurojë fëmijës së tij asgjë më të mirë se sa edukimi”.

Fotografia menjëherë filloi të qarkullojë në rrjetet sociale, pasi u raportua se studentja me këtë citim të Profetit Muhamed në kapele ishte e vajza e presidentit Obama.

Kjo foto është e vërtetë, mirëpo bëhet fjalë për studenten Orubba Almansouri, e cila është e lindur në Yemen dhe theu traditën e familjes së saj duke diplomuar si studente në kolegj.

Vajzat e presidentit, Malia dhe Sasha, nuk kanë studiuar në kolegjin e Nju Jorkut pasi që Malia përfundoi shkollën e mesme këtë vit, ndërsa Sasha është vetëm 15-vjeçe. /Gazeta Blic/

obama-student

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...