Published On: 9 Prill, 2016

Studentët nuk e duan Hasanin e as Kuçin, arrestohen nga Policia (Foto)

Një grup i studentëve me fishkëllima e kanë kundërshtuar fjalimi e ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, duke e quajtur shkelës të Kushtetutës. Njëjtë kanë reaguar edhe ndaj ministrit të Drejtësisë, Hajredin Kuçi.

Studentët janë tërhequr zvarrë nga pjesëtarët e sigurimit dhe asnjë nga panalelistët nuk ka reaguar.

Studentët janë larguar nga salla dhe seminari po vazhdon me fjalimin e ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasanit.

Një profesor e ka kundërshtuar duke thënë se nuk është në rregull që studentët të trajtohen në këtë mënyrë.

KosovaPress mëson se studentët janë aktivistë të Lëvizjes Studentore për Barazi – Studim Kritikë Veprim.

Studentët njëjtë kanë reaguar edhe ndaj ministrit të Drejtësisë, Hajredin Kuçi. Me këtë rast ka ndërhyrë Policia e Kosovës, duke arrestuar studentët që kanë penguar seminarin që po mbahet për nder të 8 vjetorit të miratimit të Kushtetutës së Kosovës.

Studentët vazhdimisht pohonin se Enver Hasani dhe Hajredin Kuçi duhet të arrestohen sepse e kanë shkelur kushtetutën.

Për momentin seminari është duke pauzuar, por në sallë ka akoma studentë të tillë të cilët po kundërshtojnë dhe po refuzojnë të dalin nga salla. /KosovaPress/

12980618-10205952439265858-262831605-n_1094

kaf

12992142-10205952508427587-956862951-n

12969427-10205952473066703-1504518317-n12988083-10205952473586716-1626482956-n

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Pasqyra per ta pare ftyren e vet , nivelin e etikes se vet,
  Karakterin e vet profesori, eshte Studenti Kur studenti e
  humbe rrespektin , e kundershton profesorin pa kursyeshem
  ne prani te kolegve student Profesori duhet ta kuptoj se e
  ka humbe ndergjegjejen , e ka humbe vleren per te qene
  pedagog Dhe kur policija duhet ta ruej profesorin nga
  studentet e tij Para kujt duhet te jep llogari profesori
  i mjer Une mendoj se profesoret qe duhet ti ruej policija
  prej stdentve jan mjeran dhe bashke me mjerimin vehtanak
  duhet te mbyllen e te ken turp per punen e tyre ! Neve deri
  ne vdekje kemi rrespekt per profesoret tan Ate rrespekt e
  kan meritue se nuk ua kemi fale kur ishim te rinje !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Disa student e jo te gjithe thotë:

  Ne kosove veq pergjithesohen beprimet….nuk kame studentet,,,,,..por disa studente.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...