Published On: 9 Janar, 2016

Studentët kinezë rastësisht “pjesëmarrës” në protestën e Opozitës (VIDEO)

Disa studentë kinezë nga Universiteti shtetëror i Hong Kongut rastisën ta vizitojnë Prishtinën rreth katër orë para se të mbahej protesta e paralajmëruar e Opozitës.

Për ta ishte e natyrshme që qytetarët të dalin në protesta, por thanë se ato nuk duhet të jenë të dhunshme, njofton Klan Kosova.

“Mendoj që njerëzit si kudo në botë e kanë të drejtën që u garantohet me ligj të protestojnë dhe te ngrisin zërin e tyre kundër padrejtësive”, tha Winston Cheng.

Vizitorët që do të qëndrojnë edhe për gjashtë ditë të tjera në Kosovë, u shprehen të kënaqur me ato që panë deri tash në kryeqendrën kosovare, ani pse nuk dinë as edhe një fjalë shqip.

Kronikë nga Arbresha Shpati.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...