Published On: 18 Mars, 2016

Stojanoviq i fyenë shqiptarët që janë kundër komunës së Prilluzhës

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Branimir Stojanoviq, i ka quajtur fashistë të gjithë ata që po e kundërshtojnë me protesta krijimin e një komune të re serbe në Prilluzhë e Plemetin.

Një koment të tillë ai e ka bërë me rastin e një vizitë që bashkë me të dërguarin kryesor të Serbisë në Kosovë Marko Gjuriq, ka bërë në disa fshatra të Lipjanit, teksa është pyetur për protestat kundër kësaj komune të mundshme, që u mbajtën në Vushtrri, në organizmin të opozitës.

“Kjo tregon çfarë idesh kanë ata njerëz, çfarë duan dhe si e shfaqin gatishmërinë e tyre për të përdorur të gjitha metodat, përçmimet, protesta të dhunshme, idetë fashiste për të ndalur çfarëdo të drejte, vetëm për të realizuar qëllimet e tyre themelore fashiste”, ka thënë ai, transmeton Klan Kosova.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...