Published On: 6 Maj, 2016

Stërmbesa e Skënderbeut uron stërgjyshin për ditëlindje (VIDEO)

  • Sot është ditëlindja e heroit tonë kombëtar Skënderbeut. edhe pse ai nuk jeto që prej 548 vitesh, stërmbesa e tij Sophie Castriota e kujton dhe i uron ditëlindjen.

Në faqen e saj në Facebook ajo shkruan: “Gëzuar ditëlindjen gjeneratës së 14-të stërgjyshit tim fisnik. Shpresoj të kem bërë krenare.”

Sophie Castritota është gjenerata e 14 e Skënderbeut. Ajo jeton në Suedi bashkë me familjen.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/zbulimi-trondites-nje-deputet-i-kuvendit-te-kosoves-e-mbyti-dino-asanajn-ne-spital/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...