Published On: 29 Prill, 2016

Stadiumi/ Shpërthen Lubonja: Dhunës do t’i përgjigjemi me dhunë

Fatos Lubonja ka reaguar ashpër pasi u ndalua nga rojet të hynte në dëgjesën publike tek “Hotel Tirana” për projektin e stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”, gjatë kohës që po fliste Kryeministri Edi Rama.

Sipas tij, ai u ndalua nga rojet privatë për të hyrë në sallën ku po bëhej dëgjesa, ndërsa shton se injoranca dhe arroganca janë bërë bashkë.

Lubonja shprehet se do përdorin të gjitha mënyrat për të ndaluar akte të tilla. Madje ka paralajmëruar se nëse do të përdoret dhunë, do të kundërpërgjigjen me dhunë.

“Protesta ishte e paqësore dhe shyqyr që është paqësore. Por nëse do të përdoret dhuna, fatkeqësisht dhunës i përgjigjet me dhunë. Dhe pastaj nuk duhet të dalin aty e të thonë se, pse Sali Berisha del e thotë ‘kapni armët’.

Kur nuk ke diplomaci dhe i bën gjërat vetëm për biznesin dhe nxjerrin bodigardët që të mos na lejnë për të hyrë. Ka hapur një qendër dialogu andej, por nuk bën dialog. Dje shkuan kamerat dhe nuk janë lejuar. Çfarë dialogu do bësh, kur nuk flet askush. Arkitektët janë kundër, shoqëria civile nuk di asnjë gjë”,- u shpreh Fatos Lubonja.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Skender Zogu thotë:

    Stadiumi nuké ashté krejrétésishté é shtetit.Fusha ka ngati 12 ishpronar qe Qeveria nuké ka kompensue, pranajé populli dhe shtypi kané té drejtén me u njoftue me transperance cipér kret zhvillimet.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...