Published On: 15 Tetor, 2016

SsangYong është kompania që synon të bëjë emër në botën e automobilizmit (Foto)

Kompania nga Korea e Jugut, nuk i punon veturat më të mira, por me prodhimet e deritanishme mund të garojë me shumë modele që janë në treg.

Megjithatë, SsangYong duhet të bëjë disa ndryshime, nëse dëshiron të lëviz nëpër rrugët e Shteteve të Bashkuara apo të Evropës.

Pikërisht këtë synim e kanë zyrtarët, për modelet D-SUV dhe D-MPV që lansohen në pesë vitet e ardhshme. Nuk bëhen të ditura detajet, por së paku njëra nga këto do t’i ketë shtatë karrige.

Sidoqoftë, në bazë të konceptit të modelit LIV-2 që është publikuar në edicionin e fundit të Paris Motor Show, mund të shihet se si do të duken përafërsisht ato vetura

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...