Shqiptari i lë më gojë hapur yjet e Bayern Munich (Video)

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zhongleri shqiptar Fabian Duro, ka dhuruara show para lojtarëve të Bayern Munich. Duro i veshur me fanella të Bayern Munich gjatë stërvitjes ka treguar disa […]

Kampionia e dyfishtë e Kosovës udhëton për Gjermani

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

  Kampionia e dyfishtë e Kosovës  në Boks, Arlinda Muqa e lindur në Pejë,  u nis për Stralsund Gjermani në një Turnir ndërkombëtar të boksit […]

Trjaneri i Majlinda Kelmendit fiton pagën e përhershme nga Qeveria

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Trjaneri kosovar i xhudos Driton Kuka, i cili bashkë me xhydisten Majlind Kelmendi i sollën Kosovës medalje të artë olimpike, do të mbështetet përherë financiarisht […]

Atalanta fiton kundër Interit, Berisha heroi i mediave italiane

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Inter mbetet pa pikë në javën e tretë radhazi në Serie A. Skuadra e Frank De Boer u mund 2 – 1 në fushën e […]

Shpërthen De Biasi, e quan ziliqar ish përzgjedhësin e Kombëtares

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gianni de Biasi e ka pasur të pamundur që të mos kundërpërgjigjet, pas deklaratës së ish-trajnerit të Kombëtares, Astrit Hafizi. Ky i fundit e cilësoi […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

De Biasi sulmon ish trajnerin e kombëtares, Astrit Hafizin

Gianni De Biasin, trajneri i Kombëtares shqiptare, e ka kritikuar ish-trajnerin e Shqipërisë, Astrit Hafizin Strategu italian, Ganni de Biasi, ka vendosur të sulmojë të […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rrëfimi i shqiptarit që gjykoi në sfidën Barcelona – Manchester City (Video)

Gjyqtari Bekim Zogaj është bërë gjyqtari i parë kosovarë që ndanë drejtësi në ndeshjen e ligës së kampionëve për grupmoshat e reja. Ai ishte asistent […]

On 19 Tetor, 2016 With 0 Komente

KB Peja dorëzohet në fund, mposht nga Cluj Napoca

KB Peja ka pësuar humbje në FIBA Europa Cup nga skuadra rumune Cluj Napoca me rezultat 85:76 Skuadra e KB Pejës ka pësuar humbje në […]

On 19 Tetor, 2016 With 0 Komente

Wenger me fjalë të mëdha për Mustafin (Foto)

Arsene Wenger ka lavdëruar Shkodran Mustafin dhe Laurent Koscielnyn Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka lavdëruar dyshen e mbrojtjes Shkodran Mustafi dhe Laurent Koscielny. Ai […]

On 19 Tetor, 2016 With 0 Komente

Renditja e re e FIFA-s, Kosova ngritet për katër vende (Foto)

Kombëtarja e Kosovës do të ngritet për katër vende në renditjen e re të FIFA-s Kosova do të ngritët për katër vende në renditjen e […]

On 19 Tetor, 2016 With 0 Komente

Lala fiton miliona euro, shtyhet me Ronaldon e Messin (Foto)

Pas fushës së blerët, Altin Lala po korrë suksese edhe në fushën e biznesit Përfitimet vjetore të Altin Lalës janë marramendëse edhe pse ish kapiteni […]

On 18 Tetor, 2016 With 0 Komente

Lajm fantastik për De Biasin dhe Shqipërinë

Trajneri i Kombëtare shqiptare, Ganni de Biasi ka marrë një lajm të shkëlqyer pasi në ndeshjen kundër Izraelit do të rikthehet mbrojtësi, Arlind Ajeti Për […]

On 18 Tetor, 2016 With 0 Komente

De Biasi merr lajm të mirë për ndeshjen kundër Izraelit

Trajneri i Kombëtare shqiptare, Ganni de Biasi ka marrë një lajm të shkëlqyer pasi në ndeshjen kundër Izraelit do të rikthehet mbrojtësi, Arlind Ajeti. Për herë të […]

On 17 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shqipëria rrezikon të luajë pa tifozë kundër Izraelit

Shqipëria rrezikon seriozisht që ndeshjen e radhës ndaj Izraelit në “Loro Boriçi” ta zhvillojë me dyer të mbyllura. Kërcënimi për këtë masë vjen nga UEFA, […]

On 17 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zeneli vazhdoi me gola, Celina e Paqarada dhuruan asiste – Video

Arbër Zeneli vazhdon me gola në kampionatin holandez derisa Bersant Celina këtë javë asistoi. Asist dhuruan edhe Leart Paqarada, Valdet Rama e Taulant Xhaka derisa […]

On 17 Tetor, 2016 With 0 Komente

Trajneri i Stoke City: Shaqiri nuk është lojtari që ka qenë

Mark Hughes mendon se Shaqiri nuk është i njëjti lojtar siç ishte te Baseli Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes, mendon se Xherdan Shaqiri, tani […]

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

Lojtarët me më së shumti kartonë të kuq nga sezoni 2015/16, prinë Xhaka (Foto)

Që nga fillimi i sezonit të kaluar (2015/16), Xhaka është përjashtuar katër herë duke lënë të gjithë pas në top pesë ligat evropiane kur vjen […]

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

Hajvalia merr një pikë, Liria mposhti Gjilanin (Foto)

Hajvalia ka marrë vetëm një pikë në xhiron e nëntë të Superligës së Kosovës në futboll, duke barazuar 0:0 me Besën. Në ndeshjen tjetër të […]

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

Hughes konfirmon të ardhmen e Shaqirit

Xherdan Shaqiri është lidhur me një kalim të mundshëm tek Roma. Por trajneri uellsian i Stoke Cityt, Mark Hughes ka folur për situatën momentale të […]

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

Largohen nga kombëtarja gjermane: I vunë flakën hotelit në Shqipëri

Një zjarr në një hotel në Shqipëri ka tronditur kombëtaren e të rinjve në Gjermani. Sipas gazetës Bild, dy lojtarë janë përjashtuar nga kombëtarja U-19 […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...