Historia e Tiki-Takas/ Rrëfehet trajneri: Ja si e mësoi Guardiola në Meksikë stilin e futbollit që do sundonte botën

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në një hark kohor prej pesë muajsh në veri-perëndim të Meksikës, Guardiola, i cili më vonë do të bëhej trajneri më i mirë i gjeneratës […]

Supergoli i 18-vjeçarit i dhuron Milanit fitoren në derbi ndaj Juventusit (VIDEO)

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Milani ka triumfuar ndaj Juventusit në derbin italian të zhvilluar në ‘San Siro’, me supergolin e talentit 18-vjeçar, Manuel Locatelli. Milani mposhti Juventusin me rezultatin […]

Messi i dhuron fitoren Barcelonës në sekondat e fundit (VIDEO)

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Lionel Messi i ka dhuruar Barcelonës fitoren në minutën e fundit shtesë, duke shënuar për 3-2 ndaj Valencias nga penalltia.

Guardiola e Mourinho në garë për mbrojtësin brazilian (Foto)

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Pep Guardiola ia ka vërë syrin mbrojtësit të Monacos, Fabinho. Por, ky i fundit kërkohet edhe nga Jose Mourinho Pas Manchester Unitedit, edhe Manchester City […]

Zyrtare: Neymar – Barcelona, lajm i madh nga klubi (FOTO)

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Neymar KA nënshkruar kontratë të re me Barcelonën. Kontrata e re e mban 23 vjeçarin në ‘Camp Nou’ edhe për katër vite tjera. Barcelona në […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Guardiola gazetarëve: Do të shkoj në shtëpi nëse dështon projekti me Man Cityn

Pep Guardiola e kishte menduar kohë më parë ndërrimin e stilit të lojës, por kishte vendosur të mos e bënte – pasi nuk ka zgjidhje […]

On 19 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ozil shënon het trik në fitoren e thellë të Arsenalit (Video)

Arsenal ka shënuar fitore të thellë prej 6:0 kundër skuadrës së Ludogorets Arsenal ka vazhduar me fitore në kuadër të Grupit A të Ligës së […]

On 19 Tetor, 2016 With 0 Komente

Barcelona deklason Cityn, Messi het trik (Video)

Barcelona ka deklasuar Manchester Cityn, skuadër të cilën e mposhti me rezultat të thellë 4:0. Më meritori për këtë fitore të Barcelonës ishte Leo Messi, […]

On 19 Tetor, 2016 With 0 Komente

​Messi shënon supergol kundër Cityt (Video)

Leo Messi ka shënuar golin e dytë kundër Manchester Cityt Barcelna ka dyfishuar epërsinë kundër Manchester Cityt me golin e dytë të shënuar nga Leo […]

On 19 Tetor, 2016 With 0 Komente

Messi het trik kundër Cityt (Video)

Leo Messi ka shënuar het trik kundër Manchester Cityt Barcelona nuk ka të ndalur kundër Manchester Cityt, pasi ka shënuar edhe golin e tretë. Sikurse […]

On 19 Tetor, 2016 With 0 Komente

Messi i pandalshëm, shënon kundër Cityt (Video)

Leo Messi ka shënuar golin e parë kundër Manchester Cityt Barcelona ka kaluar në epërsi kundër Manchester Cityt, me golin e shënuar nga sulmuesi argjentinas, […]

On 18 Tetor, 2016 With 0 Komente

Guardiola i ka ‘makth’ skuadrat spanjolle

Në tri sezonet e fundit në Ligën e Kampionëve skuadra e Bayern Munich është eliminuar nga një skuadër spanjolle.  Pep Guardiola ishte në krye të […]

On 18 Tetor, 2016 With 0 Komente

Messi apo Ronaldo më i miri, se zgjidh dot as fenomeni Ronaldo, braziliani

Ronaldo brazilian ka thënë se Cristiano Ronaldo është më i mirë se sa Leo Messi Legjenda braziliane, Ronaldo ka thënë se është e vështirë për […]

On 18 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mascherano: Barcelona duhet të ketë frikë nga ky lojtar i Cityt (Foto)

Javier Mascherano, mbrojtësi i Barcelonës, ka lavdëruar sulmuesin e Manchester Cityt, Sergio Aguero Barcelona dhe Manchester Cityt do të përballen nesër në kuadër të xhiros […]

On 18 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ronaldo mund të bëhet sonte mbret i Evropës (Foto)

Cristiano Ronaldo, ylli i Real Madridit, mund të arrijë në kuotën e 100 golave në Evropë Real Madrid dhe Legia Warszawa do të përballen sonte […]

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

Messi i super-rekordeve (Video)

  Lionel Messi është bërë golashënuesi më i mirë në histori të La Ligës në ndeshjes vendase Njëri nga futbollistët më të mirë në histori […]

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rafinha shënon për Barcelonën (VIDEO)

Braziliani Rafinha, ka shënuar gol për Barcelonën Rafinha ka shënuar pas një topi fantastik që pranoi nga Luis Suarez. Ja goli i mesfushorit të jashtëzakonshëm./Gazetablic.com

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shikojeni sa kush ka shënuar gol të Barcelona (VIDEO)

Leo Messi është rikthyer nga lendimi dhe mënjëherë ka treguar që ai është lojtari numër 1 te Barcelona. Messi ka realizuar golin e katër për […]

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

Foto e ditës (Foto)

Lionel Messi është rikthyer me gol nga lëndimi Ylli argjentinas u inkuadrua në lojë në minutën e 55’të ndaj Deportivos, duke shënuar gol në fitoren […]

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

Chelsea fiton derbin me kampionin

Chelsea ka mposhtur kampionin Leicester Cityn për të mbetur në hap me pretendentët tjerë për titullin e Premier Ligës. “Dhelprat” që luajtën pa yllin e […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...