Zidane: Ndeshja kundër Dortmundit si finale për Realin

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Trajneri Zinedine Zidane ka thënë se Real Madridi nuk do të kursejë energji në ndeshjen kundër Borussia Dortmundit, përkundër faktit se ekipi i tij është […]

Lajm fantastik për tifozët e United, skuadra angleze kërkon Fellainin

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

West Ham po e kërkon mesfushorin e Manchester Unitedit, Marouane Fellaini Mesfushori belg, Marouane Fellaini është një nga lojtarët më të pa dëshiruar në Manchester […]

Ozil dhe Sanchez tronditin Arsenalin

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Dy yjet e Arsenalit nuk janë të kënaqur me pagat aktuale që marrin te klubi anglez. Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez kërkojnë që të marrin […]

Xhaka: Më duhet kohë që të përshtatem në Angli

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Mesfushori i Arsenalit premton që do të gjejë formën më të mirë në ekipin e ri. Granit Xhaka beson se është vetëm çështje kohe kur […]

“Koha e Mourinhos ka përfunduar”

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Eamon Dunphy, ish-reprezentuesi i Republikës së Irlandës, mendon se epoka e Jose Mourinhos ka përfunduar Jose Mourinhos nuk pi ecën aspak mirë te Manchester Unitedi. […]

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Zyrtare: Ja kur do të shpallet fituesi i Topit të Artë

Revista prestigjioze franceze, France Football, ka zbuluar datën kur do ta shpallë fituesin e Topi të Artë Debati se kush do ta fitoj Topin e […]

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Xherdan Shaqiri ndihmon spitalin e fëmijëve në Zyrih (Video)

Xherdan Shaqiri është imazh i pijes freskuese Coca Cola. E pikërisht kjo e fundit ka dhuruar pesëmijë franga zvicerane për një spital të fëmijëve në […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Zyrtare: Kosovë – Islandë, ky është stadiumi ku do të luhet ndeshja

Përfaqësuesja e Kosovës edhe ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Rusi 2018”, do ta zhvillojë në Shkodër. Kundërshtari i tyre është […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Albian Ajeti në minutat shtesë të lojës gjunjëzon FC Sionin

    Java e shtatëmbëdhjetë e Kampionatit futbollistik të Zvicrës,konsiderohet javë suksesi për futbollistët Albian Ajeti dhe Jahmir Hyka, të cilët si golashënues të dyfishtë […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Formacioni i javës në Premier Ligë [foto]

Xhiroja e 14-të në Premier Ligë ka sjell ndryshime në tabelën e klasifikimit, me Arsenalin që mori vendin e dytë, kurse Liverpooli zbriti në të […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Lulic dënohet rëndë?

Senad Lulic pritet të dënohet me 10 ndeshje Sipas “Calciomercato.com”, anësori i Lazios, Senad Lulic, i cili ofendoi mbrojtësin e romakëve, Antonio Rudiger, mund të […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Tenton të bëjë penallti me lugë, shikoni dështimin spektakolar të Hamdi Salihit (Video)

Sulmuesi i Skënderbeut Hamdi Salihi ka humbur një penallti të pabesueshme përballë Vllaznisë në sfidën që po luhet aktualisht në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës. […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Futbollisti Ylli Hoxha e kapi për fyti trajnerin e Vllaznisë (Foto)

Ylli Hoxha, mesfushori nga Prishtina, e ka kapur për fyti trajnerin e Vllaznisë së Shkodrës, Armando Cungun. Plas në Shkodër, sherr mes trajnerit Armando Cungu […]

On 28 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Mustafi uron Ditën e Pavarësisë: Mos e harroni kurrë prejardhjen

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, ka uruar 28 Nëntorin të gjithë fansave të tij shqiptarë. “Nga zemra dua të ju uroj të gjithëve 28 […]

On 27 Nëntor, 2016 With 0 Komente

De Biasit i ofrojnë punë, por ai thotë Jo… Ja kush e telefonoi

Presidenti i Palermos, Maurizio Zamparini, është shumë pranë shkarkimit të trajnerit të skuadrës së tij Roberto De Zerbi për shkak të rezultateve të dobta. Humbja […]

On 26 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Hashim Thaçi injoron legjendën e sportit shqiptar Shaban Tërstenën, olimpikun e artë

“Nuk kam menduar asnjëherë se ne si komb nuk dimë të vlerësojmë si duhet të kaluarën tonë, e aq më keq që ta shtrembërojmë historinë […]

On 26 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Realit i largohen katër yje në janar (Foto)

Real Madridit mund t’i largohen katër futbollistë gjatë afatit kalimtar të janarit Skuadra e Real Madridit nuk do të mund të përforcohet gjatë janarit për […]

On 26 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Inter eliminohet nga Europa League, largohet futbollisti kryesor i ekipit (FOTO)

Inter është në telashe të mëdha. Inter u eliminua nga Europa League duke mos arritur ta kalojë as fazën e grupeve. Dhe, dështimi mund t’i […]

On 25 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Lorik Cana në Zi, i vdes gjyshi

  Ish-­kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana, ka humbur një njeri të shtrenjtë dhe që ka lënë gjurmë jo vetëm në jetën e tij por […]

On 25 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Skandali seksual shokon Britaninë, futbollistë të përdhunuar nga trajneri në fëmijëri

Skandali seksual i abuzimeve në futbollin britanik ka marrë përmasa të tjera pas zbulimit të disa rasteve të reja të dhunë seksuale. Katër ish-futbollistë dolën […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...