Published On: 14 Prill, 2016

Spektakël në ‘Anfield’, Liverpooli rikthim sensacional, shkatërron Dortmundin – kualifikohet n’gjysmëfinale (Video)

  • Liverpooli ka përmbysur rezultatin ndaj Borussia Dortmundit duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League.

Liverpooli e nisi shumë keq ndeshjen ndaj Dortmundit duke pësuar dy gola në dhjetë minutat e para të takimit, gabim ky që ka mundur t’i kushtojë me eliminim.

Pjesa e parë përfundoi 2:0. Me të filluar pjesa e dytë, Liverpooli shënoi golin e shpresën përmes Divock Origi për ta ngushtuar epërsinë, por Reus shënoi pak minuta më vonë për 3:1.

Pas këtij goli, skuadra e Jurgen klopp u kthjell ku filluan të dhurojnë spektakël në Anfield. Deri në minutën e 78’të shënuan dy gola duke barazuar gjithçka në këtë takim. Ishin Coutinho e Mamadou Sakho që i dhanë pak shpresë Liverpoolit për një përmbysje në këtë mbrëmje.

Dhe në fund kështu ndodhi pasi në minutat shtesë të takimit, qendërmbrojtësi Dejan Lovren shënoi për 4:3 duke përmbysur kështu gjithçka në këtë takim për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League. /Express/

Liverpool vs Borussia Dortmund 4-3 Goals… by gentaa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...