Published On: 24 Mars, 2016

Spartak Ngjela: Ja kush janë Al Caponet e Shqipërisë

  • Një ditë pasi ambasadori amerikan Donald Lu u shpreh se me realizimin e reformës në drejtësi, duhet të arrestohen të gjithë personat që e kanë quajtur veten të paprekshëm, ndryshe Al Caponet, avokati Spartak Ngjela shprehet se Sali Berisha dhe njerëzit e tij që i janë lëshuar parlamentit si banditë e meritojnë etiketimin e ambasadorit Lu

“Cilët janë Al Kaponet e Shqipërisë?

Kështu i cilësoi pushtetarët e Shqipërisë ambasadori amerikan dje. Doni ta dini cilët janë:

Këta birbore të Saliut që janë lëshuar si banditë sot në Parlament. Është për të qeshur dhe për të qarë njëherësh. Vërtet mendojnë këta vjedhës ordinerë se mund ta ndalojnë procesin demokratik për moralitetin shqiptar; për drejtësinë dhe antikorrupsionin në Shqipëri? Naivë që qajnë brenda vetes dhe i shërbejnë dekadencës Berisha në Shqipëri.

Nuk kanë mundësi. Dekadenca politike e një figurë të mospranuar shoqërisht, nuk ka destinim tjetër veç asaj të ndëshkimit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...