Published On: 17 Qershor, 2016

Spanja me epërsi të dyfishtë e mbyllë pjesën e parë – Video + Foto

Spanja ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Turqisë.

Spanja ia doli që ta përmbyllë pjesën e parë me epërsi prej dy me zero, duke I siguruar vetes qetësi të plotës para se të filloj pjesa e dytë.

Turqia është munduar të bëjë lojë të mirë, por nuk ia ka dalë as të dëshmojë lojë dhe as të mbrohet si duhet. Spanjollët e shpartallonin thuaja pa vështirësi Turqinë.

Fillimisht për 1:0 shënoi Morata në minutën e 34’tër, para se Nolito ta dyfishojë epërsinë në minutën e 37’të.

 

  • Spanja filloi me: De Gea, Juanfran, Ramos, Pique, Alba, Busquets, Iniesta, Fabregas, Silva, Nolito, Morata
  • Turkia filloi me: Volkan, Gonul, Topal, Balta, Erkin, Tufan, Inan, Ozyakup, Calhanoglu, Yilmaz, Turan.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...