Published On: 19 Qershor, 2016

Spanja, favorit kryesor për ta fituar Euro 2016

  • Sipas bastoreve sportive, Spanja është favorit kryesor për ta fituar Euro 2016

Përfaqësuesja e Spanjës e nisi kampionatin Euriopian si favoritja e tretë për ta fituar turneun pas Francës dhe Gjermanisë. Pas dy ndeshjeve të para në grup me Republikën Ceke dhe Turqinë, La Rojas i ka lëvizura kuotat e basteve, duke qenë ajo me e kuotuara për të triumfuar në Euro 2016.

Triumfi i Spanjës tashmë kuotohet me koeficientin 4.22, pra rreth 30 për qind më pak se para ndeshjes me Turqinë. Skuadra e dytë favoritë vjen Franca, me kuotën 4.75 euro, ndërkohë që ky koeficient pak ditë më parë ishte 4.1.

Gjermania, që ishte favoritja e dytë në fillim të Evropianit është zhvendosur e treta. Suksesi i Pancerave kuotohet me koeficientin 5.06. Një ndryshim të ndjeshëm ka pësuar edhe parashikimi për shpalljen e Italisë kampione e Evropës.

Pas dy fitoreve të para me Belgjikën dhe Suedinë, Italia tani ka kuotën 11, nga 17 që ishte para se të niste Evropiani, transmeton Super Sport.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...