Published On: 15 Janar, 2016

Spalletti flet pas rikthimit: Roma gjithmonë ka qenë në zemrën time

  • Trajneri i Romës, Luciano Spalletti ka dhënë edhe intervistën e tij të parë pas rikthimit në krye të skuadrës.

Italiani ka nënshkruar kontratë për një vitë e gjysmë, ndërsa ka deklaruar se Roma gjithmonë ka qenë në zemrën e tij.

“Unë dhe familja ime nuk jemi larguar asnjëherë me zemër nga Roma. Djali im është tifoz i Romës. Skuadra ka ndryshuar shumë dhe kam shpresuar shumë që të rikthehesha sepse Roma është një vend i mrekullueshëm”.

“Duhet të luajmë futboll të mirë për të qenë në lartësinë e skuadrave rivale. Kemi bërë hapa përpara në krahasim me Evropën por jemi ende prapa dhe unë dua që të ndërtoj një grup që imponon futboll të mirë. Problemet më të mëdha Roma i ka në aspektin psikologjik”.

“Shpresoj që skuadra të jetë e hapur me mua. Duhet të punojmë seriozisht por jemi të vetëdijshëm se jo të gjitha gjërat varen nga ne sepse duhet të shikojmë edhe kundërshtarët”, deklaroi Spalletti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...