Published On: 11 Shkurt, 2016

Spahiu: Opozita aktroi përçarjen

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu nuk mendon se tri partitë opozitare janë përçarë pas shkuarjes së liderit të AAK-së në tryezë me liderët e opozitës tek presidentja.

Ai ka thënë për ‘Epokën e re’ se në këtë rast ndodhsha më tepër opozita ka aktruar përçarjen në mënyrë që të testohen reagimet dhe të shihen zërat kundërshtarë.

“Për mendimin tim, nuk ka ndonjë përçarje. Deklaratat sa i përket shkuarjes së z.Haradinajt në takim, nuk i konsideroj se janë një shenjë plasaritje”, ka thënë Spahiu.

Ai e ka vlerësuar pozitivisht iniciativën e pushtetit dhe të opozitës për t’u takuar dhe për të bashkëbiseduar me përfaqësuesin e shoqërisë civile.

Sipas tij, këto takime, përveçse janë një përpjekje për ta tejkaluar krizën politike, janë edhe një betejë për t’i bashkuar jopartiakët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...