Published On: 26 Maj, 2017

Spahiu: Nëse nuk bëjmë koalicion me Bashën, iki nga politika

Janë orë vendimtare për Partinë Demokratike dhe përgatitjen e listave për deputetë. Për këtë arsye, kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar takime të shumta.

Rreth orës 19:30 minuta Basha ka zhvilluar një takim edhe kreun e AK-së, Kreshnik Spahiu. Ky i fundit u shpreh se ishte rënë dakord paraprakisht me Bashën që kryetarët partive opozitare do të jenë në listat e PD-së.
Por kjo nuk ka ndodhur deri më tani me AK-në dhe Spahiun. Duke folur pas takimit me Bashën, Spahiu u shpreh se nëse nuk do të arrinte një marrëveshje, atëherë do jepte dorëheqjen nga partia.

“Kemi lënë 1 orë kohë konsultime dhe për ti dhënë një përgjigje Lulzim Bashës. Nëse nuk do të bëjmë aleancën dhe do ndihem i tradhtuar do të jem i detyruar që të jap dorëheqjen nga AK dhe nga politika”, është shprehur Kreshnik Spahiu.a

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...