Published On: 19 Gusht, 2016

Spahiu: Nëse bëhet “Zajednica”, atëherë Tirana duhet të kërkojë “Zajednicë” në Serbi, Mal të Zi e Maqedoni

Kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka thënë në “Interaktiv” të KTV-së se Kosova dhe Shqipëria kanë ndërhyrje të mëdha nga ndërkombëtaret.

“Kemi një Shqipëri të gjunjëzuar dhe nuk mund të bëjë asgjë as për Kosovën dhe për shqiptarët në Maqedoni”, ka thënë Spahiu, transmeton Koha.net.

Ai ka thënë se çuditet se si Shqipëria nuk ka reaguar për demarkacionin dhe “Zajednicën”.

“Faktor bindës për demarkacion dhe ‘Zajednicë’ në këtë mes është Tirana zyrtare, pasi nëse dëshirojnë serbët të krijojnë atë bashkësi, atëherë Tirana duhet të kërkojnë ‘Zajednicë’ në Serbi, Mal të Zi dhe Maqedoni”, ka thënë Spahiu.

Ai ka përmendur rastin Reformës në Drejtësi të Shqipërisë, ku tha se demokratët janë bindur me “dajak”të ndërkombëtarëve, deri në kërcënim me mesazhe edhe nga partitë politike europiane.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Koco thotë:

    Pafytyresia ,Intriga ,Tradhetia duhet denuar apo Votuar ?! Eshte e tmershme e pa konceptuar , kur shikon nje te pa fytyre tashme qe ne zgjedhjet e vitit 2013 beri “Kalin e Trojes ” armikun e ” Sahliut ” kerkimin e votes dhe bashkepunim e ndarje mandatesh me te majtem konkretisht me P Socialiste dhe me pas doli qe Ky agjent , mercenar i Berishes kishte hedhur vete lekuren e deles persiper , por dhembet i kishte prej bishe dhe suratin 24 karad anti Shqiptar . edhe tashme ky i pa moral, karaker e fytyre , ky pacavure , ky mjeran , ky tashme leter jo me e pa vlere por nje leter higjenike kerkon te behet ” Te Rendesishmin ” ky i pa fytyre qe kontriboj ne maksimum perkapjen e strukturave te Shtetit e te Drejtesise me te Emeruarit e te perzgjedhurit e Plepave , Ka fytyre ky i pa fytyre dhe guxon te beje Politike e per ta kethyer Shqiperine ne Kalifat?! Fatalitet?!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...