Published On: 20 Qershor, 2016

Spahiu: Jemi dy kombe dhe duhet t’i kemi dy kombëtare

Analisti politik dhe publicisti, Nexhmedin Spahiu, duke folur në Info Magazine të Klan Kosovës rreth fitores historike të kombëtares së Shqipërisë në Kampionatin Europian, ka thënë se Shqipëria është paraqitur mjaft mirë, por ka pasur ankesa në trajnerin e kombëtares, Gianni De Biasi.

“Pritjet e mija kanë qenë më të mëdha, por nuk patë edhe shumë fat. Trajneri gabojmë me zëvendësime sidomos me lojë ndaj Francës. Shkëlzen Gashi është dashur të luajë më shumë, por përgjithësisht përshtypja imë për këtë kampionat është se ekipit janë të barabarta dhe nuk ka favorit”, ka thënë Spahiu.

 Ai ka debatuar me të ftuarin tjetër të Info Magazines, Ylli Hoxhën, rreth çështjes së bashkimit të shqiptarëve në një kombëtare dhe një shtet.

Spahiu, përkundër Hoxhës, ka thënë se Shqipëria dhe Kosova duhet të ketë dy kombëtare e jo vetëm një.

“Ne jemi dy kombe dhe natyrisht duhet të kemi dy kombëtare”, ka thënë Spahiu, duke shtuar se mbështetje për përfaqësuesen e Kosovës do të varet shumë nga përformanca e saj.

“Festë e tillë do të bëhet edhe me rezultatet e kombëtarë së Kosovës sikur ato të Shqipërisë. Edhe për Kosovën besoj se do të festohet edhe në Tiranë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...