Published On: 24 Prill, 2016

Spahiu emocionon sallën: O Zot i Madh, dikur na përfaqësonte Faik Konica, sot Taulant Balla

Lideri i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu, gjatë një takimi ne “Tirana International Hotel”, analizoi situatën politike në vend dhe shpalosi vizionin e partisë që ai drejton përsa i përket patriotizimit të institucioneve dhe dekriminalizimit.

Por gjate fjales se tij Spahiu sulmoi ashper edhe menyren se si po qeveris Partia Socialiste duke e quajtur gjithcka një show mediatik pa esencë.

Momenti kulminant i fjalimit dhe që emocionoi të pranishmit në sallë ishte kur lideri i AK-së bëri një krahasim shumë të goditur dhe tragjik për momentin që po kalon vendi.

“O Zot i madh”, u shpreh Spahiu, duke ngritur lart, “dikur Shqipërinë e përfaqësonte Faik Konica, ndërsa sot Taulant Balla”, shtoi ai, duke patur parasysh se është deputeti librazhdas ai që përfaqëson vendin në institucionet europiane. /OPOZITA.COM/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...