Published On: 31 Mars, 2016

Sot zgjidhet rektori i UP-së

Universiteti i Prishtinës sot pritet të bëhet me rektor të ri.

Në garë për këtë post janë Afrim Hamidi, profesor i asociuar në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë, Xhevat Berisha profesor në Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike, Marjan Dema, profesor në Fakultetin e Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike, Nuredin Mestani, profesor në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë, Jusuf Musliu, kandidati i pavarur për kryetar të Komunës së Shtimes në vitin 2013 dhe kandidati i fundit që konkurroi është Azem Lajçi, profesor i rregullt në Fakultetin e Mjekësisë, transmeton Koha.net.

Jusuf Musliu, që synonte të bëhej kryetar i Shtimes, ka kandiduar për të dytën herë, pavarësisht vendimit të UP-së që kandidatët e konkursit të parë nuk kanë të drejtë konkurrimi sërish.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...