Published On: 31 Gusht, 2016

Sot takim i liderëve, vendoset data e zgjedhjev

Liderët e katër partive nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinës , Nikolla Gruevski, Zoran Zaev, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi pritet të takohen sot për të vlerësuar nëse janë përmbushur kushtet për zgjedhje të lira dhe demokratike.

Katër liderët gjatë takimit të sotëm pritet të bisedojnë për përmbushjen e Marrëveshjes së Përzhinës si kusht për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, për komisionin Ad Hock, i cili pritet të monitorojë punën e medieve vendore 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve.

 Pas kësaj pritet që Kuvendi të zgjedhë Qeverinë teknike e cila do të udhëheqë me vendit 100 ditë para zgjedhjeve. Liderët gjithashtu sot pritet të përcaktojnë datën e mbajtjes së zgjedhjeve.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...