Published On: 16 Shtator, 2016

Sot shpërndahen e 250 mijë vaksina kundër sëmundjes gungore

Pas ngordhjes së 20 kafshëve në 93 fermat e Kosovës nga sëmundja gungore, Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës, do ta bëjë furnizimin me ilaç vaksinues për gjedhe.

235 mijë doza të ardhura nga Afrika e Jugut ndodhen në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Të gjitha këto do të kushtojnë 359 mijë euro, furnizimi i të cilave do të zgjasë 36 muaj./Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...