Published On: 11 Janar, 2016

Sot shpallet futbollisti më i mirë në botë

Sot në ora 18:30 në Zvicër mbahet ceremonia e përvitshme e Topit të Artë.

Në garë për titullin prestigjioz për vitin 2015 janë: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar, transmeton Koha.net.

Do të shpallen edhe formacioni më i mirë vitit dhe trajneri i vitit, si dhe fituesi për golin më të mirë të vitit “Puskas Award”. Leo Messi është në kërkim që të thyej rekordin e tij personal në triumfin për më të mirin e botës, pasi mund ta fitojë atë për herë të pestë.

Kurse Cristiano Ronaldo, i cili vitin e kaluar u shpall më i miri, mund të barazojë Messin në rast se fiton me katër “Topa të Artë”. Kurse Neymar ende nuk e ka fituar këtë çmim dhe do ta ketë rastin që për herë të parë të shpallet më i miri në botë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...