Published On: 17 Mars, 2016

Sot shënohet dita e dhuruesve të gjakut, ja aktivitetet në Maqedoni

Me disa aktivitete sot do të shënohet 17 Marsi ­, Dita e dhurimit të Gjakut në Republikën e Maqedonisë.

Në Qendrën tregtare të qytetit do të vendoset tenda promovuese ku vullnetarët nga Klubi i Kryqit të Kuq i Qytetit të Shkupit dhe “Klub 25″ do të ndajnë fletushka dhe do të japin informata për dhurimin e gjakut, ndërsa persona mjekësorë nga Instituti për mjekësi transfuziologjike do të përcaktojnë grupin e gjakut të qytetarëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...